Jdi na obsah Jdi na menu
 


GTA SAN ANDREAS:

CHEATY:

KJKSZPJ= profesionální zbraně
UZUMYMW= zbraně cvoka
HESOYAM= dodá zdraví, vestu a $250
OSRBLHH= zvýší hledanost o dvě hvězdy
ASNAEB= policie vás přestane honit
AFZLLQLL= slunečné počasí
ICIKPYH= velmi slunečné počasí
ALNSFMZO= zamračené počasí
AUIFRVQS= deštivé počasí
CFVFGMJ= mlhavé počasí
YSOHNUL= zrychlí čas
PPGWJHT= rychlejší hra
LIYOAAY= pomalejší hra
AJLOJYQY= ???
BAGOWPG= ???
FOOOXFT= chodci dostanou zbraně
AIWPRTON= Rhino
CQZIJMB= Bloodring Banger
JQNTDMH= Rancher
PDNEJOH= Racecar
VPJTQWV= Racecar
AQTBCODX= Romero
KRIJEBR= Stretch
UBHYZHQ= Popeláři
RZHSUEW= Caddy
CPKTNWT= všechna auto vybuchnou
XICWMD= vaše auto bude neviditelné
PGGOMOY= nelepší umění řídit
SZCMAWO= sebevražda
ZEIIVG= semafory budou vždy zelené
YLTEICZ= agresivní řidiči
LLQPFBN= růžová auta
IOWDLAC= černá auta
AFSNMSMW= létející lodě
BTCDBCB= CJ bude tlustý
JYSDSOD= CJ bude svalnatý
KVGYZQK= CJ bude vyzáblí
ASBHGRB= Elvis je všude
BGLUAWML= Peds(??) na vás budou útočit raketometem
CIKGCGX= Pláž párty
MROEMZH= Vaši členové gangu budou všude
BIFBUZZ= Gangy řídí ulice
AFPHULTL= Ninja
BEKKNQV= CJ bude magnetem na děvky
BGKGTJH= Po ulici budou jezdit levná auta
GUSNHDE= Po ulici budou jezdit rychlá auta
RIPAZHA= létající auta
JHJOECW= Bunny Hop
JUMPJET= Hydra
KGGGDKP= Vznášedlo
JCNRUAD= ???
COXEFGU= Všechna auta mají nitro
BSXSGGC= Auta při nárazu odletí
XJVSNAJ= Vždy půlnoc
OFVIAC= Oranžová obloha jaká je v 21:00
MGHXYRM= Bouřka
CWJXUOC= Písečná bouře
LFGMHAL= Velký skok
BAGUVIX= Nesmrtelnost
CVWKXAM= Nekonečný kyslík
AIYPWZQP= Padák
YECGAA= Jetpack
AEZAKMI= CJho nikdy nebude honit policie
LJSPQK= Šest hvězd hledanosti
IAVENJQ= ???
AEDUWNV= CJ nebude mít nikdy hlad
IOJUFZN= Všichni na vás budou útočit
PRIEBJ= ???
MUNASEF= Adrenalinoví mod
WANRLTW= Nekonečná munice bez nutnosti nabíjení
OUIQDMW= Volnost zaměřování při jízdě
THGLOJ= Zredukovaná doprava
FVTMNBZ= Venkovská doprava
SJMAHPE= Rekrutovat někoho (9mm)
BMTPWHR= ???
ZSOXFSQ= Rekrutovat někoho (raketomet)
OGXSDAG= Maximální respekt
EHIBXQS= Maximální Sex Appeal
VKYPQCF= Taxi mají nitro a vysoký skok
NCSGDAG= ???
VQIMAHA= Maximální dovednosti s vozem
OHDUDE= Hunter
AKJJYGLC= Quad
AMOMHRER= Cisterna
EEGCYXT= Dozer
URKQSRK= Stunt Plane
AGBDLCID= Monster Truck

První věcí, kterou můžete provozovat, je řízení kola. Když chcete jet, stačí držet tlačítko, jestli chcete sprintovat a jet rychleji, musíte tlačítko mačkat. Jak dlouho můžete sprintovat záleží na vaší stamině. Čím více staminy, tím déle sprint. Pak také můžete dělat s kolem Bunny hop (výška výskoku záleží na cycling skillu), manuál a nose whelie. A na výběr máte BMX, obyčejný kolo a horský kolo s přehazovačkou, kterou nemůžete ovládat, převody se regulují automaticky.

Dále se seznámíte s jídlem. Musíte jíst, aby jste měli energii a neztráceli sílu. Na výběr máte obchody s hamburgrama, pizzou, kuřetem a ještě s něčím. V každém obchodě jsou na výběr 4 druhy jídla - menší (2$), střední (5$), velký (10$) a salát (5$). Když sníte asi tak šestkrát po sobě jedno jídlo, Carl se pozvrací a už to jídlo nebude chtít (v ten konkrétní moment). Když nebudete jíst, ztratíte sílu, budete vychrtlí a moc nevydržíte. Takže budete muset začít jíst. Když ale budete jíst moc tučná jídla, Carl ztloustne. Pak to jenom zlepší tělocvična.

Potom přijdou na řadu vlasy. Na výběr je docela dost druhů (Elvis, Afro, pankáč, pletený copy, atd. + rúzné druhy vousů), ale záleží na tom, v kterém městě se nacházíte. V Los Santos např. nenajdete některé účesy, které jsou v Las Venturas. Jinak ceny se pohybují od 50$ až po 1000$.

Po vlasech přijde na řadu tetování. Můžete si potetovat ruce, záda a hruď. Na výběr je docela dost druhů, ale opět záleží na tom, ve kterém městě se nacházíte...

A po vlasech a tetování zbývá jen už oblečení. Je zde celkem 6 obchodů, které se otevírají postupně. Můžete si koupit například trička, mikiny, tílka, košile, saka, kalhoty, kraťasy, tříčtvrťáky, džíny, boxerky, sandále, tenisky, kovbojský boty, boty z hadí kůže, čepice, kukly, šátky, brýle, náhrdelníky či talismany a hodinky. Vše, co si pak koupíte, se objeví ve vaší šatně, která je v každém domě, který vlastníte.

Poté může Carl plavat - normálně prsa nebo rychlejší kraul. Jak dlouho může plavat kraulem záleží na stamině. Pak se taky může potápět a čas, který můžete pod vodou strávit, záleží jen na vás, jak často se budete potápět. Stamina to neovlivní.

S plaváním jsou zde také nové pohyby, a to přeskakování přes zídky, zavěšení se za římsu a následné vylezení. Takto se můžete dostat na střechy domů, na těžko přístupná místa. Potom ještě také pohyb, když jste skrčení. Můžete také dělat kotouly do strany.

Další věcí, s kterou se seznámíte, je flirtování, či chození s děvčaty. První holku si 'najdete' v jedné misi. Pak ji musíte někam zvát (bary, restaurace, pizzérie, atd.), aby se vám zvyšovalo 'Progress with ', což je něco jako láska. Momentálně mě první holka s jménem Denisa trošku nemá ráda (Progress na nule ;)


Sbírání předmětů
Místo balíčků z LC a VC zde naleznete stylové sprejování tagů, které jsou ale pouze v Los Santos. Ovšem nebojte se, jejich opět 100. Ale není zase tak těžký je najít. Dostanete za ně do rodného domu AK-47, molotov, upilovanou brokárnu a Tec-9.

Potom jsou zde objekty (kruhy s foťákem uprostřed. Jdou vidět pouze přes optiku foťáku nebo od půlnoci do pěti ráno svítí), které musíte vyfotit v San Fierru. Objektů je 50 a když je nasbíráte, dostanete k benzince (kterou dostanete po příchodu do San Fierra) chromovanou brokárnu, sniperku, micro uzi a granáty.

V Las Venturas musíte prozměnu najít Horseshoes (koňské podkovy), je jich také 50 a dostanete za ně k Four Dragon Casinu M4, MP5, Spaz 12 a plastickou trhavinu.

A ještě je tu bonusovka, v podobě mušlí. A kde najdete mušle? Pod vodou. Musíte najít 50 mušlí, které se nachází někde ve vodách San Andreas. A některé jsou i ve městech v 'jezírcích'. Když je nasbíráte všechny, zvýší se vám Lung Capacity, sex appeal a do Torenova domu (první dům který dostanete po příchodu do Las Vensturas) dostanete raketomet, RPG, plamenomet a minigun.


Dopravní prostředky a vše kolem nich

Auta
V SA je mnohem víc druhů automobilů, než ve VC, a jsou tu i novinky v podobě :
- kamionu, ke kterému můžete připojit přívěs (ale jen cisternový přívěs, jiné nejdou), který se chová velice realisticky
- kombajnu, který se sice neovládá moc dobře, zato zábava s ním, hlavně sekání lidí (dokonce vyhazuje i balíky s masem a kostmi), je velice návyková
- traktoru, který je úplně na nic, jen na okrasu. Vyzkoušíte si ho jen jednou, protože pak vás zklame jeho mizerně malá rychlost, takže s ním nejdou dělat nějaký hovadiny
- monster trucku, který je úplně boží! Přejíždí auta (ale musí se to umět), po stisknutí 'ruční brzdy' se aktivují všechny kola trucku, takže zatáčí i zadní kola
- buldozeru, který je 'docela' zábavný. Sice v klidu odtlačí auto a umí zvedat radlicu, ale jinak jen na občasné svezení
- míchačky, u které platí to samé co u Dozeru. Ale beton použít nejde (pouze v misi)
- sekačky, což je taky hovadina na jedno dvě svezení. A ani neseká...
- vysokozdvyžného vozíku, který využijte v misi a pak už moc ne. Můžete s ním sice něco zvednout, ale na vidlících se to neudrží, což trošku zamrzí
- motokáry, která se ovládá divně, ale je s ní sranda. Někdy i velká sranda
Jsou zde také nové typy aut, ale jsou to většinou jen normální cestovní nebo sportovní auta. A ještě některý auta, na který sem ještě nenarazil nebo si na ně nevzpomněl ;)
A CJ řídí některý auta pouze jednou rukou, druhou má na řadící páce, a některý řídí obouma rukama (sportovnější).
UPDATE - kromě toho že CJ řídí některá auta jednou rukou, tak když si vybíráte rádiové stanice, jde vidět, jak je CJ ladí!

Motorky
Je zde asi celkem 8 druhů motorek, ale některým například chybí čelní sklo, takže vypadají jinak, ale název je stejný. A ty druhy motorek - úplně jinej Freeway než ve VC, trochu jiný PCJ-600, Sanchez, BF-400 (něco na způsob PCJ), velice rychlá motorka s božím zvukem, závodní speciál, Wayrider (cestovní motorka), Pizza boy a Faggio.

Letadla
Druhů, oproti VC je zde opravdu hodně - dodo, skimmer, Mustang (bojová stíhačka z 2.světové války), akrobatické letadlo, dopravní letadla, buď tryskový nebo motorový, a bonus - herier. Akorát se s ním blbě lítá. Jinak u některých letadel můžete zatáhnout podvozek a největší změnou je, že s nimi musíte létat opravdu opatrně, protože když do něčeho narazíte, letadlo začne hořet. A ještě je tu jedna věcička, která sice není letadlo, ale dá se s tím létat. Tou věcí je Jet Pack, který ukradnete z Oblasti 69. Když máte Jet Pack, můžete střílet na kohokoliv, na cokoliv, ale pouze s Uzi nebo SMG.

Vrtulníky
Jsou zde pouze dva nový druhy, a to vojenský vrtulník (na způsob Mi-17) a dopravní vrtulník. Zbytek je stejný jako z VC.

Lodě
Žádná velká změna oproti VC, zatím jsem nenašel nějaký nový druh lodě, kromě teda vznášedla. Po vodě klouže stejně jako po zemi a když si dobře najedete na nějaký skokánek, můžete plachtit vzduchem hodně daleko.

Vlaky
Dá se do nich nastoupit v zastávkách (na přiložený mapě jsou zakreslený) a ukrást se nedají. Akorát z něj můžete vyskočit... (Update: tak ukrást vlaky se přece jen dají, akorát musíte ukrást lokomotivu a ne vagón jako já ;) A když pojedete moc rychle, tak vlak vykolejí... :)

Tuning - Update úvodu až po vinyly
V celém San Andreas jsou tři typy dílen - Transfeder, který je ve všech třech městech a jdou tam vytunit skoro všechny ostatní auta, které nejdou v dvou dalších. Jsou to : dílna pro 'Low-ridery' v Los Santos - Loco Low Co. (jestli je nějaký auto Low-rider zjistíte pouze tak, že s ním zkusíte zajet do té garáže. Low-rider je určitě - Savanna, Blade, Slamvan, Tornado, Voodoo) a pak dílna v San Fierru Wheel Arch Angel's (můžete tam zajet se všemi auta z Wangova autosalonu + ještě např. Flash, Jester a některé další). Některá auta nejdou vytunit vůbec, takže bacha na to! A u každého auta jde vytunit jen něco. Jinak co můžete vůbec vytunit - barvu (víc jak 50 druhů), vinyly (jen u některých aut a u těch, u kterých to jde, máte na výběr 3 různý motivy ke každýmu autu + UPDATE - koupíte si vinyl, pak dáte položku Colors a můžete si vybrat odstín vybraného vinylu, takže možné kombinace vizuálního vzhledu jsou opravdu velké!), střechu (jen u některých kabrioletů, buď z vinylu nebo jenom bágl za zadníma sedadlama), nasávací otvory na střeše (jeden středový nebo 2 od sebe), kapota (normální nebo s nasávacím otvorem), mřížky na kapotě ala Viper GTS (obdelníkové nebo oválné), křídlo (u každého auta jiný, celkově asi 7 druhů), přední a zadní spoilery (2 druhy), side kirts (prostě spoilery na bocích, taky dva druhy), výfuky (celkově asi 6 druhů), přední světla (zatím pouze u Stalionu, jsou to přídavný světla, nemění původní), hydraulika (auto klesne a pak si můžete hrát jako s Voodoo z VC), basy (zlepší zvuk, ale ne, že by jste to slyšeli), no a nakonec nitro (zrychlí auto, při používání se obraz rozmaže. Je na výběr 2x, 5x a 10x nitro. Násobky znamenají, jak dlouho vydrží).


Race tournaments
Závody podobné těm z VC, celkově jsou v SA 4 tournamenty (LS - 1, SF - 1, LV - 2) a každý má 5-6 závodů. Závodí se buď proti protivníkům s motorkami nebo autami (máte je předem určený) nebo jsou zde checkpointy, kterými musíte proletět vrtulníkem nebo letadlem.

Školy
Ve školách se naučíte provádět různé triky a typy jízdy. Je zde automobilová škola (z triků např. jízda po dvou kolech, vývrtka ve vzduchu, jízda s prasklými pneumatikami, PIT manévr atd.), motorkářská škola (jízda po zadním kole, jízda po předním kole, skok atd.), lodní škola (jízda mezi bójkami, skok se vznášedlem atd.) a letecká škola (start, přistání, kroužení, loping, vývrtka, ničení cílů z Huntera atd.) Každý trik musíte udělat minimálně na 70%, abyste mohli dělat další. Kdykoliv si pak můžete znovu uajít do školy a svoje triky vypilovat k dokonalosti. S každým novým trikem se vám zvýší skill na daný dopravní prostředek.

Letiště
Na přistávací plochu se legálně dostanete, až dokončíte leteckou školu. Ale než ji dokončíte, je zde spousta způsobů jak se tam dostat nelegálně, ale na to již přijdete sami. Pokud nechcete sami řídit letadlo, ale chcete se jen dostat z jednoho letiště na druhý, stačí si zajít k terminálu, koupit letenku za 500$ a letíte tam. Vše vidíte formou animace, kterou můžete odkliknout. Když ji ale neodkliknete, můžete za letu vyskočit z letadla a s padákem (který budete mít automaticky když vyskočíte z letadla) doplachtit až dolů.

'Garáže'
Jsou zde 'garáže' z LC a VC, akorát že teď přivezete auto do přístavu, musíte nastoupit do jeřábu a to auto hezky přendat na loď. Co všechno si musíme dělat sami... U těch garáží si také můžete koupit určité auto, ale jen v určitý herní den (ve hře plynou normální dny - pondělí, úterý, ... ). Pokud chcete např. Monster Truck, musíte si ho koupit ve čtvrtek za 32 000$ (pokud jako já nevíte, kde se normálně nachází).


Ostatní věci

Skilly
Skilly jsou novinka v tomto díle, tudíž to musíte patřičně využít. Skilly jsou zde úplně na vše : na zbraně (na každý typ), auta, motorky, kola, lodě, letadla, stamina (něco jako výdrž. Čím vyšší, tím déle budete sprintovat/kraulovat/sprintovat s kolem. Vaši výdrž si vyzkoušíte v 'Trojboji' (plavání, jízda na kole, běh), který se nachází na pláži v Los Santos), muscle (svaly), fat (jak jste tlustí) a sex appeal (jak na vás letí holky). Všechny skilly si můžete zvyšovat, ale když je po čase nebudete vůbec trénovat, budou ubývat (asi neplatí u dopravních prostředků).

Tělocvičny
V tělocvičně si buď zvyšujete staminu a svaly, nebo se učíte nové chvaty. Na staminu je tu rotoped a běžící pás (stačí mačkat tlačítko), na svaly jsou tu činky nebo vzpírací činka (musíte mačkat dvě tlačítka). Na staminu a svaly máte omezený počet 'cviků', protože jinak byste se mohli hned udělat Rambem. Například když 34x zvednete nejtěžší vzpírací činku, tak pak ten den již nemůžete nic vzpírat (ani činky) a nemůžete ani zlepšovat staminu (pouze když budete sprintovat venku mimo tělocvičnu). Chvaty - v LS je to něco jako lehký box, v SF kung-gu a v LV těžký box (nejúčinější). Než se ale nové chvaty naučíte, musíte porazit svého mistra. Když do něho budete furt mlátit a on se nezmůže na protiútok, máte vyhráno. Když se naučíte např. kung-fu, chvaty z LS 'zapomenete', takže kombinace kung-fu a boxu se nekonají. Takže když se vám líbí styl z Los Santos než Las Venturas, tak stačí zajít do tělocvičny v LS, znovu porazit mistra, a chvaty z LV 'zapomenete'.

Loupeže
Takhle si můžete přividělat pár dolarů. Potřebujete k tomu černý Boxville a hodí se i nějaká tichá zbraň (s tlumičem, nůž). V náklaďáku zapnete R3 mise a už si můžete hledat svoji oběť (dům se žlutým kuželem přede dveřmi). Loupit můžete od 20:00 až do 6:00. Našli jste si dům, vejdete dovnitř a tady už musíte potichu, jinak vzbudíte majitele a do 10 sekund po vás půjdou policajti, jestli nezmiznete z domu. Vzít můžete skoro cokoliv, pak to odnesete do náklaďáku a když tak se vrátíte pro další věci. S nákladákem pak zajedete do garáže překupníka a dostanete určíté prachy...

Zbraně
Každá má svoje hodnocení, při hodnocení Hitman s ní střílíte nejlépe, v případě že to hodnocení máte u Uzi, máte Uzi v obou rukách. Hodnocení si zvyšujete buď ve střelnici nebo střelbou do živých cílů. Na výběr máte : tágo, lopatu, katanu, golfovou hůl, bejsbolku, květinu, policejní obušek, berretu, tlumenou berretu, desert eagle, tec 9, micro smg, mp5, brokovnici, upilovanou brokovnici, spaz, m4, ak-47, raketomet, rpg, plamenomet, minigun, sniperky, granáty, plastický trhaviny, slzáky a mnoho dalších zbraní. A také padák, který najdete na různých, hodně vysokých místech. Pokud máte padák, můžete ovládat Carla při volném pádu. Pak stačí otevřít padák a plachtit dolů.

Ammu-nation
Lidový obchod se zbraněmi. Koupíte si tady skoro všechny zbraně (pokud je máte zpřístupněný - stačí, když se objeví v nějaký misi a už bude v Ammu-nationu). Prodavač je sice magor, ale hlavně že prodává. Jinak téměř v každém Ammu-nationu je i střelnice, kdy si můžete zlepšit své schopnosti se zbraněmi. Je tu challenge s pistolí, uzi, brokárnou a ak-47. Každá challenge má 3 kola. Pokud třeba zvořete 1. kolo u ak-47, musíte začít úplně od znova s pistolí.

Války gangů
Řiďte se heslem - vyprovokovat válku v určité oblasti (zabití 3-5 členů nepřátelského gangu v daném teritoriu), přežít první útok, pžežít druhý útok a někdy i třetí útok. A hele - území je vaše. A navíc vám přibývají peníze u rodného domu. Sem tam se objeví, že vaše území bylo napadeno, ale nikam nespěchejte, nepřátelé tam na vás čekají (je jich kolem 8). Stačí je zabít a je po problémech. Bohužel, války gangů se otevřou asi tak po 30-ti misích, o pár misí později se zvrtne příběh a války už dělat nepůjdou. Půjdou znovu dělat až po návratu do Los Santos z Las Venturas, tudíž se nevyplatí, hned jak se vám ty války gangů poprvé zpřístupní, vykosit všechny nepřátelský území, protože po návratu budete muset začít úplně od znova.

Mini hry
SA je celé prolezlé mini hrami, stačí je jen najít. Třeba : kulečník (kdekoliv je kulečníkový stůl s človíčkem postávajícím u toho stolu, např. bar Green Bottle), basketbal (např. vedle Sweetovýho domu), automaty s hrama (skoro všude, různý typy her), sázení na dostihy (např. pod dálniční křižovatkou) a casino (poker - buď automat nebo naživo, ruleta, Blackjack, Kolo štěstí, výherní automat) + ještě kopa dalších mini her, stačí je jen najít. Pak tu jsou ještě mini hry, které se vám zpřístupní až po nějaké misi, např. ' Trucking ', kde máte za úkol dovést kamion s přívěsem na určité místo. Někdy vás tlačí čas, jindy po vás jdou poldové nebo nesmíte nabourat. Pak tu je ještě práce v kamenolomu, kde musíte např. shazovat kameny buldozerem dolů.

Zajímavosti
-naleznete tu sk8park s U-rampu a 'bazénem'; Oblast 69, odkud ukradnete Jet Pack za 60 000 000$
-hódně vysokou budovu v LS, kde se nalézá padák
-na Mt.Chiliad se jede se Sanchezem minimálně 3 minuty a u parkoviště s karavanama (jak se tam dostali?) se taktéž nachází padák
-tři různý stadiony, ve kterých se disciplíny nestřídají jako ve VC
-farmy a pole, ze kterých se v hnusných dnech vypařuje pára, takže je dost blbě vidět do dálky
-v Las Venturas je draho oproti Los Santos a San Fierru, dražší jsou ceny v Ammu-nationu, ve obchodech s oblečením, s tetováním, v holičství, prostě všude
-pokud máte otevřený pouze Los Santos, můžete se podívat i do dalších měst, třeba tam doplavat. Ale jakmile se dotknete břehu, naskočí vám 4 nebo 5 hvězdiček a je těžký přežít. A ani Pay'n'Spary nepomůže. A pokud budete mít štěstí a najdete v čas vrtulník nebo letadlo a podaří se vám vzlétnout, půjde po vás vojenská stíhačka, která po vás střílí rakety. 2-3 rakety a radši z letadla/vrtulníku vyskočte, protože to bouchne ;)
-v rádiích občas zaslechnete známé charaktery, např Big Smoke, který říká, abyste si zapamatovali jeho jméno, nebo OG Loc, kterej má dost divnej rap...

GTA VICE CITY:

CHEATY:

THUGSTOOLSVšechny ''lehké'' zbraně.
  PROFESSIONALTOOLSVšechny "střední" zbraně.
  NUTTERTOOLSVšechny ''těžké'' zbraně.
  ASPIRINEPlné zdraví.
  PRECIOUSPROTECTIONPlné střelivo.
  ICANTTAKEITANYMORESpáchání sebevraždy
  YOUWONTTAKEMEALIVEVzestup hledanosti.
  LEAVEMEALONEPokles hledanosti.
  FANNYMAGNETBude Vás ''chtít'' více žen.
 
Charaktery - cheats
  CERTAINDEATHZ Vaší cigarety půjde kouř.
  DEEPFRIEDMARSBARSTommy bude tlustší.
  STILLLIKEDRESSINGUPZměna oblečení.
  CHEATSHAVEBEENCRACKEDBudete hrát jako Ricardo Diaz.
  LOOKLIKELANCEBudete hrát jako Lance Vance.
  MORE MYSONISALAWYERBudete hrát jako Ken rose mountain.
  LOOKLIKEHILARYBudete hrát jako Hilary King.
  SKIRT-and-roll-MANBudete hrát jako Jezz Torent.
  WELOVEOURDICKBudete hrát jako Thick.
  ONEARMEDBANDITBudete hrát jako Phil Cassidy.
  IDONTHAVETHEMONEYSONNYBudete hrát jako Sonny Forelli.
  FOXYLITTLETHINGBudete hrát jako Mercedes.
 
Vozidla - cheats
  PANZERTank.
  TRAVELINSTYLEBloodring Banger.
  GETTHEREQUICKLYBloodring Banger #2 (rychlejší?).
  GETTHEREFASTSabre turbo.
  GETTHEREVERYFASTINDEEDHotring Racer.
  GETTHEREAMAZINGLYFASTHotring Racer #2 (rychlejší?).
  THELASTRIDERomero's Hearse.
  ROCKANDROLLCARLove Fist's Limo.
  RUBBISHCARTrashmaster.
  BETTERTHANWALKINGCaddie.
 
Ostatní vozidla - cheats
  BIGBANGV okolí explodují auta.
  MIAMITRAFFICAgresivní jezdci.
  AHAIRDRESSERSCARVšechna auta růžová.
  IWANTITPAINTEDBLACKVšechna auta černá.
  COMEFLYWITHMEAuta budou moci létat.
  GRIPISEVERYTHINGDokonalé zacházení.
  GREENLIGHTVšechny semafory budou zelené.
  SEAWAYSAuta budou moci jezdit přes více vody.
  WHEELSAREALLINEEDU aut budou vidět jen kola.
  LOADSOFLITTLETHINGSSportovní káry budou mít velká kola.
  HOPINGIRLK autu Vám budou chodit lehké děvy.
 
Počasí - cheats
  ALOVELYDAYSlunečné počasí.
  APLEASANTDAYZahalí světlo.
  ABITDRIEGHusté mraky.
  CANTSEEATHINGMlha.
  CATSANDDOGSBouřka.
 
Ostatní - cheats
  LIFEISPASSINGMEBYZrychlí čas.
  ONSPEEDVšechno je rychlejší.
  BOOOOOORINGVšechno je pomalejší.
  FIGHTFIGHTFIGHTVzpoura lidí.
  NOBODYLIKESMELidé Vás budou nenávidět
  OURGODGIVENRIGHTTOBEARARMSLidé budou nosit zbraně

Obrovské město
Liberty City určitě nebylo malé město, bylo velké. Ale Vice City je doslova obrovské, více propracované s více možnostmi, více interaktivní…  

Interiéry 
Ve městě je asi 60 lokací, ve kterých si budete moci prohlédnout i jejich vnitřek. Ale nejsou to jen holé pokoje se zbraněmi, mnohem a mnohem více…

9 hodin hudby z  80. let
Budete moci poslouchat hodně známých hlasů a písní… Prostě rádiové stanice přinášejí do GTA více života.

Lepší technologie
To znamená například vetší detaily a více „vymožeností“, jako jsou lidé nakupující v nákupních centrech a policisté běhající za zločinci…

Vrtulníky
Na rozdíl od GTA3, si tady konečně budete moci zalétat ve vrtulníku, který budete osobně pilotovat. Mezi vrtulníky budou i značné rozdíly, nejenom v rychlosti a barvě, ale v spotřebě paliv, stabilitě a celkovém vzhledu či výzbroji.Mimochodem je zde i hydroplán.

Zvětšit obrázek  Zvětšit obrázek

Zvětšit obrázek 

Motorky
Motorky přinesly do GTA zcela nové možnosti přepravy.Mohli jste prostě jen skočit na motorku a rychle odjet od svých potíží, nebo se jen tak projíždět po městě…

S další generací GTA se motorky vracejí, a to plně ve 3D.

 

     ::PCJ-600
Ze všech motorek, je tato nejrychlejší, která se může prohánět po Vice City. Je velmi rychlá a vyskytuje se v mnoha různých barvách.

Zvětšit obrázek 

Chcete vidět tuto motorku v akci? Klikněte zde (potřebný Quicktime)

 

     ::FreeWay
Je více dostupná, ale na úkor své rychlosti, které není nijak závratná. Potkat ji můžete taktéž v mnoha barevných verzích.

Zvětšit obrázek  

Pokud byste chtěli vidět tuto motorku v krátkém videu, klikněte zde (potřebný Quicktime)

 

Mnohem více se dozvíte v jednotlivých sekcích.

Zbraně neodmyslitelně patří ke každé akční hře. A tak se už se dnes neoceňuje to, že ve hře nějaké jsou, ale kolik jich tam je, a jak jsou použitelné. GTA Vice City se může pyšnit několika desítkami zbraní, mezi něž patří např. šroubovák, sekáček na maso, běžný samopal sniper, rotačák, ale i bazooka a raketomet. Není proto divu, že zbraně přispěli k obrovské hratelnosti hry. Nu, vyzkoušejte je sami...  

Ruční zbraně    

Šroubovák $10 (Screwdriver) Šroubovák $10 (Screwdriver)
S touto zbraní můžete nepříteli zasadit rychlé rány za sebou. To je více nebezpečné, než některé ostatní zbraně.    

 

Kladivo $20 (Hammer) Kladivo $20 (Hammer)
Tato zbraň nenabídne dobré služby, co se útoku týče. Za to je výborná při dobývání se do auta. 

   

Obušek (Nightstick) Obušek (Nightstick)
Obušek najdete u policistů, koupit se nedá. Hodí se v situacích, kdy nechcete používat pěsti a chcete dát někomu pořádně za vyučenou.     

Sekáček na maso $50 (Meat Cleaver) Sekáček na maso $50 (Meat Cleaver)
Zbraň od mistrů kuchařů, se kterou můžete lámat, štípit a ořezávat maso od kosti. Dělá veliké škody v boji z blízka. "Moje oblíbená zbraň:-)"    

Basebollová pálka $80 (Baseball Bat) Basebollová pálka $80 (Baseball Bat)
Slouží nejen pro skvělý odpal hlavy kolemjdoucích, ale hlavně je to skvělá osobní zbraň. 
   

Nůž $90 (Knife) Nůž $90 (Knife)
Tato zbraň je vytříbenější a lepší než sekáček na maso. Je to velká zbraň pro boj na ulici.     

 

Mačeta $100 (Machete) Mačeta $100 (Machete)
Mačeta není nijak zvláštní, pouze větší a lepší než nůž.    

 

Katana $300 (Katana) Katana $300 (Katana)
Katana je nejlepší ruční zbraň. Můžete s ní rozdávat bleskurychlé údery a navíc ve velkém rozsahu. Také se s ní dá rychle utíkat.    

 

Motorová pila $500 (Chainsaw) Motorová pila $500 (Chainsaw)
Skvělá zbraň zanechávající krvavé louže a velké škody. Můžete s ní nejenom upravit tvář protivníka, ale dokonce i udělat s auta kabriolet a to velmi rychle. Jedinou nevýhodou je vaše pomalost, když motorovou pilu nesete. (Další z mých oblíbených zbraní:-))  

 Žhářské zbraně, výbušniny na dálku

Granát $300 (Grenades) Granát $300 (Grenades)
Granát vyhodíte kliknutím pravého tlačítka na myši (čím déle ho držíte, tím dál granát letí). Ujistěte, že stojíte dostatečně daleko, aby Vás granát neohrozil. Dovede zneškodnit dav lidí, ale i auto.     

Slzný plyn (Tear Gas) Slzný plyn (Tear Gas)
Ochromí (imobilizuje) člověka, autům žádné škody nepůsobí. Pár plechovek můžete najít na Washington Beach u police station (pláž u policejní stanice).     

Molotovův koktejl (Molotov Cocktail) Molotovův koktejl (Molotov Cocktail)
Molotovův koktejl působí ohromné plošné škody. Po vyhození láhve se oheň rozšíří takřka všude. Koktejly házejte dál od sebe, aby jste sami nechytli. Způsobil by Vám velké škody    

Granáty na vzdálenost $8000 (Remote Grenades) Granáty na vzdálenost $8000 (Remote Grenades)
Granáty, které po dopadnutí neexplodují. Jejich explozi vyvoláte stisknutím pravého tlačítka na myši po jejich vyhození.     

 

Bomby do auta $500 (Car Bomb) Bomby do auta $500 (Car Bomb)
Tyto bomby se instalují do auta a vy je pak jednoduše odpálíte. Bomby se jmenují 8-Ball's a získat je můžete v docích.     

 

Pistole    

Kolt 45 $100 (Colt .45) Kolt 45 $100 (Colt .45)
Několika výstřely z této zbraně můžete zabít člověka, ačkoliv to bude skoro celý zásobník. Daleko použitelnější je zbraň Věštec (Phyton...viz. níže). Výhodou u této zbraně je, že se dá střílet za běhu.    

Kolt Věštec $2000 (Colt Python) Kolt Věštec $2000 (Colt Python)
Silná zbraň. Když se trefíte přesně, stačí jedna rána k zabití. Nemůžete střílet za běhu!!!     

 

Střelné zbraně - brokovnice (Shotguns)

Brokovnice $500 (Shotgun) Brokovnice $500 (Shotgun)
Tato brokovnice má velikou sílu na krátkou vzdálenost, na střední vzdálenost pouze oslabí cíl. Když střílíte, musíte stát.    

 

Brokovnice 2 $600 (Stubby) Brokovnice 2 $600 (Stubby)
Je též stejně silná na krátkou vzdálenost, na střední vzdálenost je to slabší. Celkově je ale lepší, než brokovnice 1. Za střelby musíte opět stát.    

Brokovnice Spas $4000 (Spar) Brokovnice Spas $4000 (Spar)
Nejlepší brokovnice ve hře. Má střední rozsah střel, ale hlavně 7 rychlých dávek za sebou. Tím je tato zbraň ohromně ničivá. Její útoční síla je úžasná.     

Střelné zbraně - samopaly (Submachine Guns)    

Tec-9 Tec-9
Tec 9 je spíše automatická pistole s vyšší kadencí střel. Když střílíte, můžete rychle utíkat. Problematická je na velké skupinky nepřátel. Dá se použít i za jízdy v autě.    

Mac-10 $300 Mac-10 $300
Jak už název napovídá, zbraň vznikla z Tec-9 a je o stupínek výše. Je nepatrně účinnější, opět se dá použít v autě.    

 

Uzi $400 - tvoje zbraň UZI:-) Uzi $400 - tvoje zbraň UZI:-)
Toto je spolehlivá a účinná zbraň. Má dobrou kadenci střel a střelba se dá rychle přerušit. Opět použitelná v autě.    

 

MP5 $3000 MP5 $3000
Zbraň vojenského stupně. Svou kvalitou předčí všechny zbraně v této skupině. Je vhodná pro každou situaci.    

 

 Útočné střelné zbraně (Assault Rifles)

Ruger $1000 Ruger $1000
Velikou výhodou této zbraně je míření z vašeho pohledu (first-person), které dovoluje přesné zamíření do pneumatiky nebo čelního skla. Druhá její výhoda je útočná síla. V klidu nepříteli ustřelíte hlavu, a když stojí dva za sebou, není problém je skolit najednou.     

M4 $5000
M4 $5000
M4 je přestavený Ruger. Přece jen s ní není lehké sundat vrtulník, ale stále je to nejlepší zbraň skupiny. a pamatujte, když jste v dřepu, střela je přesnější!!!    

Těžké zbraně (Heavy weapons)
Pozn.: Všechny těžké zbraně se dají sehnat jedině u Philave nebo ve městě Vice City (obchodní čtvrť).  

Minigun $10,000 Minigun $10,000
Mám tu čest vám představit zbraň s největší kadencí střel. Obrací auta na střechu, nepřátele posílá bleskurychle k zemi - zkrátka vše, co jí přijde do cesty. Nevýhodou je, že zbraň nemůžete přepnout do vašeho pohledu(first-person), jako Ruger a M4. Zbraň lehce zvedá nahoru.    

Raketomer $8000 (Rocket Launcher) Raketomer $8000 (Rocket Launcher)
Jako ve všech hrách, i ve Vice City je raketomet velice ničivá zbraň. Na jednu ránu pošle k zemi vrtulník, spálí auto. Máte možnost zaměřit s pohledu první osoby (first-person). Tip: Rychle jedoucímu autu střelte do kola. Uvidíte, jak ho to rozhýbe:-)    

M60 $8000 M60 $8000
Tento těžký stroj je asi nejspolehlivější zbraní v této skupině. Má vysokou sazbu střel za sebou a manuální míření. Zbraň je vhodná pro sestřelení vrtulníku, odlepení vozidla od země vysoko do vzduchu nebo zneškodnění nepřátel s tuhým kořínkem.     

Plamenomet (Flamethrower) Plamenomet (Flamethrower)
Je to skvělá, ale pro tebe nebezpečná zábava. Jakmile se k tobě přiblíží hořící chodec, chytneš taky. Je to ale skvělá zbraň pro zažehnání nebezpečí, protože má velký rozsah a dosah.     

Sniperovací pušky (Sniper Rifles)
Pozn.: Zabíjení lidí přes čelní sklo auta je novinka ve Vice City, zkuste jí také!!    

Sniperovací puška $1500 (Sniper Rifle) Sniperovací puška $1500 (Sniper Rifle)
Sniper, který střílí po jedné ráně s klasickým zoomem. Zoom je horší, než u PSG-1. Člověka zabijete na jednu ránu. Chcete-li sestřelit vrtulník, miřte na čelní sklo pilota.
   

PSG-1 $6000 PSG-1 $6000
Poloautomatický sniper. 7 rychlých střel umožní zabít skupinku nepřátel coby dup, i když nemusíte vždy zabít člověka na jednu ránu. Nevýhoda je, že na větší vzdálenost je indikátor laseru zvětší a je těžké zaměřit.

GTA 2

CHEATY:

YAKUZADEATH- nesmrtelnost
LOSEFEDS- žádná policie
IGNITION- žádná policie
BIGSCORE- přidá 10 milionů bodů
GOREFEST- více krve
IAMSUCKER- nesmrtelnost, všechny zbraně a úrovně

Jen pro Evropskou verzi:
RSJABBER- nemůže vás zatknout policie
GODOFGTA- všechny zbraně a munice
EATSOUP- volné obchodování
BUCKFAST- civilisté budou agresivnější
UKGAMER- přístup do všech tří měst
TUMYFROG- všechny bonus levely
NEKKID- udělá z lidí naháče
MADEMAN- všechny klany vás budou respektovat
IAMDAVEJ- dostanete $9,999,999
FISHFLAP- miniauta

Bez zařazení k verzi:
LIVELONG- nesmrtelnost (ale stále bacha na poldy !)
BLASTBOY- všechny zbraně
NAVARONE- všechny zbraně
DESIRES- maximální Wanted úroveň
HIGHFIVE- všechny body se budou násobit 5x
BEEFCAKE- zvýší mód brutality
COOLBOY- větší hotovost
MUCHCASH- větší hotovost o 500 000
FORALLGT- všechny zbraně
BEMEALL- všechna města
ELVIS IS HERE- žádná policie
ITSALLUP- volba úrovně
WUGGLES- zobrazí souřadnice
CUTIE1- 99 životů
ARSESTAR- po zatčení nebo smrti vám zůstávají zbraně
SCHURULZ- dvojnásobné poškození
HUNSRUS- neviditelnost
DANISGOD- dostanete $200,000
LASVEGAS- ze všech lidí uděla elvisovce
SEGARULZ- zvýší sílu zbraní

GTA 1

CHEATY:

itsgallus- všechny města a úrovně
nineinarow- všechny města a úrovně
super well- všechny města a úrovně
iamthelaw- žádná policie
stevesmates- žádná policie
itcouldbeyou- dostanete 999999999 bodů
suckmyrocket- dostanete kompletní výbavu
itstantrum- nekonečné životy
6031769- nekonečné životy
hate machine- zvýší hodnotu bodů
heartofgold- zvýší hodnotu bodů
iamgarypenn- zvýší hodnotu bodů
iamnotgarypenn- nezvýší hodnotu bodů
buckfast- když stisknete [*] dostanete zbraně
porkcharsui

- diagnostický mód

callmenigel- přepne do černé

eatmyshorts

GTA LIBERTY CITY

GTA Liberty city stories - Rockstar Games už se dostaly do výsadní pozice, jakou má v dnešní době snad jen Electronic Arts, diktují si podmínky, vydávají hry jako na běžícím pásu a přitom všechny slaví velké komerční úspěchy. Liberty City Stories přitom nepřichází s ničím novým a pouze přináší na obrazovky televizorů příběhy, které prožili majitelé Sony PSP handheldu již koncem loňského roku.

Základ hry se nezměnil: v roli mladičkého gangstera (Toniho), kterého nikdo nezná , žádný z gangsteru jej neuznává a už vůbec se ho nebojí policie. A tohle všechno musíte změnit. Začínáte jako řadový čék s jednoduchými úkoly – pár lidí vystrašíte, pár zmlátíte, některé i zabijete. Postupně se dostáváte k složitějším misím, takže budou jednotlivé questy trvat stále déle a déle. Zůstává také klasická možnost plnění vedlejších úkolů, můžete usednout třeba do taxíku nebo sbírat různé skryté balíčky. Autoři od Rockstar neváhali přidat několik nových prvků. Jedná se sice o drobnosti, ale na hru jako takovou mají pozitivní dopad. Například skokánky. Vítanou novinkou je také přítomnost motorek; v původní hře byla pouze auta. Dobré jsou také změny v ovládání.Žádné GTA se ještě neovládalo tak dobře!

Už asi tušíte, že Liberty City Stories není obyčejným portem starého GTA3, ale problém je v tom, že nejsou ani novým „plným“ GTA. Postavy, gangy, děj i mise jsou natolik provázané s GTA3, že si na každém kroku budete říkat, že jste něco podobného již hráli před čtyřmi lety. Dle našeho názoru se vývojáři rozhodli vykuchat snad všechny mise z GTA3, malinko je upravit a pustit do oběhu zbrusu novou hru. Je to jak sázka na jistotu a možná i to, že se ve světě GTA zas až toho tolik dělat nedá.

BMX

Nově budete moci jezdit i na kole. Rychlým mačkáním talačítkem X nabíráte rychlost. Jízda na kole je dosti realistická a zábavná zaroveň. Mužete videt CJe jak se pohupuje z jedné strany na druhou, ale zroveň musíte vyrovnávat balanc jinak spadnete.
Mountain Bike

Oproti klasickému BMX, se toto kolo hodí především na jizdu v horach a najdete ho na venkově. Vemte toto horské kolo a leťte skrz travnaté oblasti jako vítr.


Policejní motorky

Policisté nově získali motorky k tomu, aby vás mohli lépe pronásledovat a nakonec i chytit.Sanchez

Jedna z populárních motorek ve Vice City byla sanchez (motokrosová motorka), není nepodobná motokrosce jménem Yamaha. Vylepšená verze této motorky bude též v SanAn. Kromě cool skoků, bude možný i grinding!
Racing Dirtbike

Najdete ji v Los Santos a oproti Sanchez, bude mít silnější motor, takže pojedete rychleji.ATV

Toto je další polo-Yamaha, ale má 4 kola! ATV bude skvělé do terénu a pravděpodmě pro některé závodní mise.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

POCHVALENI

(ONDRA, 22. 1. 2008 19:13)

MATE TO DOBRE