Jdi na obsah Jdi na menu
 


Travian


V Travianu jsou 4 druhy surovin: dřevo, hlína, železo a obilí.

Než se začneš zabývat vesnicí měl bys nejdříve vylepšit pár surovinových polí.

Po tom co jsi se postaral o produkci surovin můžes začít budovat svoji vesnici.

Ve skladišti a sýpce můžes skladovat více surovin. Úkryt tvoje suroviny ochrání před nájezdy nepřítele.V Travianu nejsi sám. Hraješ s tisíci hráči v online světe.

Hlavně hráči v tvém okolí jsou důležití. Na mapě je můžeš dobře vidět.
  1. Přehled vesnice: Zde najdeš surovinová pole.
  2. Centrum vesnice: Ve vesnici můžeš stavět budovy.
  3. Mapa: Tvé okolí a sousedi jsou zobrazeni zde
  4. Statistiky: Tvé místo v žebříčku a srovnání s ostatními hráči
  5. Hlášení: Informace o událostech ve tvé vesnici
  6. Zprávy: Posílání a přijímání zpráv
Teď znáš nejdůležitější věci pro hraní. Můžeš začít hrát hned po své registraci.

Divoke kmeny

Divoké-Kmeny je browser hra, která se odehrává ve středověku. Každý hráč je vládce jedné malé vesnice, kterou má přivést ke slávě a moci.

Hra Divoké Kmeny je bezplatná onlinová hra na bázi prohlížeče(Browser). Není potřeba instalace žádného programu. Takže můžeš tuto hru hrát na jakémkoliv počítači s připojením na internet. Kmeny se hrají v době raného středověku. Každý hráč je vůdce jedné malé vesnice, kterou má přivést ke slávě a moci. S tvou pomocí bude z počátku malá vesnička větší a větší, počet obyvatelstva se bude zvětšovat, produkce se bude stupňovat a obchodům se bude čím dál více dařit. Ale nejen vlastní vesnice roste, v tvém okolí jsou další vesnice jiných hráčů, kteří usilují také o moc. Budou rekrutovat vojsko, opevňovat vesnice a divocí sekerníci budou řádit, rabovat a plenit. Postupem času poznáš jiné hráče, s kterými se můžete spojit a založit Kmen, nebo se k nějakému přidat. Tvá vesnice bude pomalu nabývat na síle, zlepší se výcvik jednotek a tvá s počátku malá vesnička, bude brzy dobývat jiné Kmeny....

Na začátku je důležité, aby si nejdříve vybudoval vesnici. K dispozici je patnáct budov které můžeš postavit, avšak ze začátku je jich pouze sedm. Ty zbývající jsou k dispozici, až když jsou základní budovy postavené.

Výstavba budovy je náročná na suroviny, které jsou automaticky produkovány dřevorubci, železným dolem a hliněným dolem i za stavu, když jsi offline. Mimo surovin, potřebuješ pro novou budovu také dostatek obyvatel. Ty dosáhneš tím, že zvýšíš stupeň stavby u selského dvora. Zvýšení stupně stavby trvá ze začátku ca. 20minut, za každý stupeň. Později se však doba stavby protáhne.

Také ve tvém okolí budou potupně vznikat nové vesnice, jiných on-line hráčů. Základní myšlenkou Kmenů je komunikace a spojení hráčů. Někteří se budou pokoušet ně vydrancovat, avšak jiní s tebou budou obchodovat a najdeš u nich podporu. Je velice důležité, abys hned ze začátku poznal co nejvíce lidí, s kterými pak založíš Kmen. Budou ti pomáhat v obraně, obchodovat s tebou a dozvíš se od nich pár tipů a triků.

Tržiště nabízí možnost, obchodovat s jinými hráči, se kterými si třeba ještě nekomunikoval. Můžeš zde přijímat nabídky od neznámých, nebo sám nabízet obchody jiným. Doplníš chybějící suroviny tím, že je vyměníš za vlastní postradatelné zboží, s jinými hráči. A zrovna na počátku hry ti toto ušetří spoustu času.Ve hře „Divoké Kmeny“ hrají Boje a války, důležitou roli. Existuje devět různých jednotek, s odlišnou sílou. Jednotky se rekrutují v kasárnách, stájích i v dílnách a k tomu jsou potřeba různé suroviny a čas. Boje se odehrávají vždy ve vesnicích. Jednotky útočníka a jednotky obránce srovnají svoje síly. Důvody k napadení jsou plenění surovin, špionáže, zlost, a na konec převzetí cizích vesnic.

Club penguin

Club Penguin je velmi oblíbený chat u mladší generace, ale i přes to je na něm denno denně spousty teenageru i dospělých lidí. Tento "Tučnákovský klub" vznikl 24. října roku 2005, tudíž je vidět, že není moc starý. Club Penguin dokáže zabavit na dlouhé hodiny, užijete si spousty legrace a přitom se ještě můžete procvičit v angličtině nebo jiných jazycích. Chat Vám může poskytnout skoro každý měsíc nějakou párty (např. Halloween, Letní Párty, Western) Dále si můžete svého tučnáka oblékat jak chcete, koupit mu puffla (domáci mazlíček) nebu mu vylepšovat dům (iglů). Bohužel se tato radost platí. Abyste mohli být membrem (ten co si může kupovat věci, vylepšovat iglů a spoustu jiných možností) musíte platit - kolik to se dozvíte v podstránce member. A pokud Vás to odradilo tak si vemte, že na každé akci dostanete nějaké free itemy.. a postupně si svého tučňáka oblečete!

Čusík, u další (v pořadí druhé atuálky) vás výtám zase já, jelikož spoluadmini asi usnuly na vavřínech. O čem ta dnešní aktuálka bude, jste mohli poznat už z nadpisu. Bude o Fiesta Párty. Ostatně o tom vypovídá i můj dnešní obrázek :)

Tak, to by bylo asi tak vše k úvodu. A teď už k fiesta párty, která i do mě vdechla radost, venku je počasí pod psa, sníh už roztál a zanechal za sebou bahnivé louže, špínu a pochmurnou náladu. Fiesta párty přišla právě včas. Osvěží vaší mysl a ve veselém prostředí se můžete všelijak pobavit, poslechnout si krásnou mexickou hudbu a zachrastit s maracasy. Také se můžete stavit v pizérii na nějaké to malé občerstvení. Po celém ostrové vás pak provází hlasité Olé. V lese ja pak stánek se zmrzlinou, kterou si můžete vychutnat třeba v zátoce u ohně. Ale fiesta párty nepřinesla sebou jen krásné okamžiky, ale i strach o Rockhoppera a Gara, kteří nabourali do ledovce a loď Migrátor šla nejspíš ke dnu. Naštěstí Rockhopper i s Garem stihly ujet na záchraném člunu, snad se náš dobrodruh vrátí na ostrov bez úhony! 

Dále nám dnešek přinesl blížící se konec soutěže, ještě zbývá krásné básničky ohodnotit a vyhlásit vítěze. Pak také na úvodní stránku přidám program velkého ČESKÉHO SRAZU na CP. To je ode mě asi vše a teď už jen doufán, že Rtap s Jangem nebudou zahálet a taky aktuálky něčím obohatí. Přejí hezký víkend a také bezpětkové pololetní vysvědčení, které se blíží.Ahojky, napadla mě taková věc, co takhle psát aktuálky, ve kterých by jejich autor (admin) vyřádil, napsal své názory ohledně CP, ale i ohledně všeho, co ho potkalo, s čím souhlasí, nebo nesouhlasí. Pro někoho budou takovéto aktuálky děsná nuda, někomu se naopak budou líbit, pokud vás již teď nudím, nečtěte dál - nikdo vás nenutí.

Začnu tím, jak by takováto aktuálka měla vypadat. V první řadě by měla mít nějaký nadpis, potom nějakou formu, a nesmíme taky zapomenout na obrázek, který jí dodá šťávu. Tyto aktuálky budou vycházet kdykoliv, když se někomu (adminovy) zachce, tudíž nejsou pravidelné. Obrázek by měl být samosebou z adminovy tvorby, nebo alespoň trochu upravený. Tak a to je asi tak vše ohledně aktuálek, teď už k nějaké zábavnější věci. Řeknu vám třeba o mém dnešním dni :)

Takže, ráno jsem se probudil, nasnídal, umyl a pádím na vlak, samozřejmě měl zpoždění (zmínily se o něm i v dnešních odpoledních tel. novinách na nově). No, tak jsem tedy přišel na hodinu matematiky pozdě a rovnou sem dostal za 5 z písemky (to my to ale hezky začalo). Nějak jsem ten celý den ve škole přežil. Potom jsem se vrace domů a cestou jsem se ještě stavil pro měsíční PID jízdenku na metro, na kterou se stála neuvěřitelná fronta, tak se musel čekat, ujeli mi kvůli tomu dva vlaky, nakonec jsem si ale oddych, že to mám za sebou. Po půlhodinové cestě vlakem jsem konečně dorazil domů do rodné vesničky :) splnil jsem povinosti udělené rodiči, našprtal se a tadá k PC, hned jsem pustil World of Warcraft, na kterém mám svou Blood Elfí paladinku Ninnu na 27 lvl. Asi po 5 minutách spadl server na kterém hraju. Tak jsem se připojil na email, zjistiljsem, že jsem obohacen o 7 spamů a asi 20 nepřečtených mailíků. Po vyřízení korespondence (mimochodem mezi ní byl i dopis od Michaely Sládkové, která mi poslala PIN, který zde ještě nemáme - hned po aktuálce ho přidám) jsem šel na své oblíbené webovky http://simpsonsmania.cz/ kde mají podobné aktuálky zavedené, tak mě napadlo, proč to neudělat i tady. Ihned jsem na ICQ napsal Jangovy, který se mi svěřil, že už na podobnou věc myslí dlouhou dobu, a tak je první neprosto nesmyslná aktuálka na světě. Doufám, že se vám líbila a promiňte mi překlepy a pravopisné chyby!

Město (town): je zde centrum dění, nejvíc obchodů, atd.

Náměstí (the Plaza): obdoba města, je sde pizzerie a "zverimex"

Members iglů: zde se nachází iglů těch, kteří si CP platí

Ledový hrad (snow forts):
zde se konají koulovačky :-D

Ledovec (ice berg): nic tu není, ale setkávájí se tu různé skupinky lidí

Stadion (ice ring): konají se zde hokejové zápasy ( aneb MEGAchaoz)

Přístav (dock): prostě přístav s jednou lodí

Vesnice (ski village):
tipická horská vesnice, je zde obchod a srub

Hora (moutain):
zde se nachází sjezdovka, konají se zde závody

Dojo: je to skrytá místnost Dojo v překladu znamená "obranná věž"

Doly (mine):
je zde jedna z nej. her (ježdění ve vozíku)

Maják jinak pláž (the beach): prostě městská pláž s majákem

Les (Forest): Nic moc zde není, ale zato je zde mooc pěkná příroda!

Zátoka (Cove): V zátoce se mlůžete vykoupat, nebo si zahrát na plavčíka.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hraj o ceny! Napiš článek a vyhraj!

(Raketka.cz, 27. 8. 2012 16:02)

Ahoj, chceš si zahrát o hodnotné ceny na našem webu raketka.cz/? Připraveny jsou hned dvě prázdninové soutěže a šance na výhru jsou opravdu velké!

Máš web, nebo blog? Pak stačí napsat článek a umístit ho na svůj web, blog. Pět nejlepších článků získává Nintendo, Joystick, nebo Volant a jiné dárky, které jsou určeny pro nejlepší soutěžící.

Nemáš web a i tak se chceš zúčastnit soutěže? Pak stačí pozvat pár kámošů na Raketku pomocí speciálního kódu. Více informací najdeš na stránkách raketka.cz/prazdninova-soutez, na dotazy ohledně soutěže se můžeš zeptat na mejlu soutez@raketka.cz.

Soutěž

(Raketka.cz, 7. 6. 2011 15:34)

Chceš vyhrát Minibike, R/C model Ferrari,
originální hru COD:Black Ops nebo MP4 přehrávač ? Koukni se na
http://raketka.cz/soutez-c.-1 a zůčastni se letní soutěže raketka.cz

ses

(ses, 5. 1. 2009 14:24)

ahojky ta hra je dobrá jenže já tam pořád zapomínám jaké mám heslo.Ale fakt!Je to jak bermudský trojúhelník jenom tam.
ahoj ses

fgdfg

(gfd, 21. 2. 2008 18:51)

fgdghhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh blbci chacháááááá

ne sorry

(Fúúúúúúúúúúúúúúj, 3. 2. 2008 15:50)

ne sorrry mas to dobre

Fúúúúúúúúúúúj

(hnuj, 3. 2. 2008 15:49)

Maš to